JAKI WYBRAĆ MATERAC

Każdy potrzebuje snu, podczas snu odpoczywa nasze ciało, a co za tym idzie organizm jest lepiej przygotowany do aktywności i co najważniejsze sen relaksuje, przez co lepiej czujemy się po dobrze przespanej nocy. Podczas snu zachodzi odnowa komórek, regeneracja systemu kontrolującego przemianę materii, następuje przyspieszenie przepływu krwi do mięśni i wzmaga się produkcja takich hormonów jak na przykład hormon wzrostu. Wybór odpowiedniego materaca przyczyni się znacząco do prawidłowego i zdrowego snu.

Dlatego wybierając materac kierujmy się paramertami technicznymi materacy a nie swoimi upodobaniami.
Jedni lubią materac bardziej miękki inni bardziej twardy - pamiętajmy jednak, że materac nie powinien być ani zbyt miękki ani zbyt twardy. Przy wyborze materaca nie ma także znaczenia nasza ulubiona pozycja spania. Najważniejsze by materac dobrze dopasowywał się do kształtu ciała leżącej osoby zarówno kiedy śpimy na boku jak i na plecach. W każdej z tych pozycji kręgosłup powinien być ułożony w linii prostej. Tylko materace dobrze dopasowujące się do ciała pozwalają na właściwe ułożenie kręgosłupa. Bardzo istotna jest także liczba punktów podparcia ciała czyli tzw. elastyczność punktowa - aby ułatwić proces przepływu krwi w organizmie i odciążyć najbardziej uciskane partie ciała.

Nasze materace są produkowane z najwyższej jakości surowców. Cena materaca będzie rosła wraz z rodzajem i ilością zastosowanego surowca. Jeżeli stawiamy na innowacyjność i komfort snu, powinniśmy zainteresować się materacami z wyższej półki. Najdroższymi materiałami wchodzącymi w skład materacy jest piana termoelastyczna (zwana pianką Visco lub leniwą) oraz wysokiej klasy oddychające pokrowce.

W naszej ofercie posiadamy materace:

 

 

 

 

Materac piankowy

Materace piankowe najnowszej generacji zachowują się jak materace sprężynowe zachowując jednocześnie o wiele więcej punktów podparcia. Materace te nie posiadają w środku przestrzeni, w których mogą gromadzić się bakterie i inne drobnoustroje. Materace piankowe najlepiej dopasowują się do kształtu naszego ciała dając nam pełny komfort powiązany z idealnym wypoczynkiem.

 

 

 

Materac kieszeniowy

Nowocześniejsza forma dawnego modelu sprężynowego. Oczywiście charakterystycznym elementem jest inna konstrukcja, gdzie znajdujące się w środku sprężyny porozmieszczane są w osobnych kieszeniach, dzięki czemu zapewnia nam to dużą elastyczność punktową. Materace kieszeniowe z dużą ilością kieszeni tzw. multipocket zapewniają bardzo dobre dopasowanie do kształtu ludzkiego ciała uginając się pod naciskiem jego ciężaru. 

 

 

 

Materace bonellowe

Materace bonellowe, bardziej znane u nas jako sprężynkowe, są jednymi z najstarszych konstrukcji, a mimo to nadal cieszą spreżyną bonellowa się powodzeniem. Zbudowane są ze sprężyn w kształcie klepsydry, które u góry i u dołu przymocowane są do specjalnej bazy ze znacznie mocniejszego i bardziej sztywnego drutu. To pozwala nadać im odpowiedni kształt.